Nábytok & interiér

Elegancia a retro šik pre staré kusy nábytku s kriedovou farbou ADLER Kreidefarbe

Zamatovo vyzerajúce farebné povrchy sú veľmi trendy: Ukážeme vám, ako môžete pomocou novej kriedovej farby ADLER Kreidefarbe rozžiariť staré nábytkové poklady a vniesť pastelovo matný vzhľad do vášho domova rýchlo, jednoducho a lacno

Kriedová farba? Je v kriedovej farbe naozaj krieda? Áno! „Nová trendová farba obývačky pozostáva z veľkej časti z prírodných minerálnych surovín,“ prezrádza Margaritha Ritscherová z laboratória farieb ADLER. Mladá chemička je výrobcom trendového riešenia tejto farby. Kvalita laku? Opäť: áno! Na rozdiel od podobných produktov nová kriedová farba ADLER Kreidefarbe s trvácnosťou laku zaisťuje elegantný zamatovo matný vzhľad, ktorý rozbúši srdcia fanúšikov nostalgie, dizajnových guru a milovníkov vintage. Krok za krokom vám ukážeme, aké ľahké je prerobiť nábytok pomocou tejto dekoratívnej trendovej farby.

 

Pracovné kroky

  1. Netreba veľa

    Tento DIY projekt si nevyžaduje veľa času ani materiálov – áno, dokonca ani žiadne špeciálne zručnosti: vďaka nekomplikovanej aplikácii novej kriedovej farby Kreidefarbe je vhodná aj pre úplných kutilov-nováčikov. Jediné, čo by ste si mali pripraviť, je radosť z prerábania – a samozrejme starý kus nábytku, ktorý čaká na premenu! Všetky ostatné materiály získate od svojho predajcu ADLER: vaničku na farbu, štetec, valčekbrúsny papier so zrnitosťou P220 – a samozrejme kriedovú farbu ADLER Kreidefarbe, ktorá je k dispozícii vo viac ako 80 ručne vyberaných pastelových farebných odtieňoch vzorkovnice ADLER Alpine Selection. Jednoducho si vyberte požadovanú farbu – od osviežujúceho „Bergsee“ až po žiarivú „Alpenglühen“.

  2. Príprava

    Na skrášlenie sme zvolili starú komodu – na úpravu kriedovou farbou sa však hodí v podstate akýkoľvek kus nábytku: Odstráňte všetky úchytky a pánty a vyberte prípadné zásuvky, aby ste na jednotlivých častiach nábytku mohli pracovať tak pohodlne, ako je len možné.

  3. Brúsenie

    Teraz obrúste všetky viditeľné povrchy brúsnym papierom so zrnitosťou P220. Takto ideálne pripravíte svoj starý vzácny kus a položíte základ pre optimálny výsledok natierania.

  4. Očistenie od prachu

    Vzniknutý brúsny prach sa musí opatrne odstrániť. Najlepšie je ho zamiesť metličkou. Obzvlášť ľahko sa s ňou pracuje na čistom a bezprašnom povrchu.

  5. Natieranie

    Ideme na to: Otvorte plechovku s kriedovou farbou ADLER Kreidefarbe (vybrali sme upokojujúci modrozelený odtieň „Fernglas“), zamiešajte, časť vylejte do vaničky na farbu – a pustite sa do práce so štetcom a maliarskym valčekom: Natierajte povrchy čo najrovnomernejšie. Potom dajte sebe a prvému náteru štvorhodinovú prestávku.

  6. Druhý náter

    Po medzisušení doprajte svojmu kusu nábytku druhý náter. Vďaka tomu bude farba vyzerať rovnomernejšie a sýtejšie. A to je asi tak všetko. Dodatočná vrstva bezfarebného laku nie je potrebná! K tomuto dodatočnému ochrannému opatreniu sa môžete uchýliť len vtedy, ak je pravdepodobné, že povrch bude vystavený obzvlášť vysokému opotrebovaniu.

  7. Výsledok

    Uau! Stará komoda sa dá sotva spoznať. Pokojne by mohla pochádzať z katalógu dizajnérov. Skrášlili sme ju aj novými úchytkami, ale staré úchytky sa dajú aj nalakovať. Mimochodom: kriedová farba ADLER Kreidefarbe je tiež perfektnou voľbou pre obľúbený shabby chic a retro štýl. A životné prostredie chránite dvojnásobne. Vďaka prírodným zložkám a tomu, že je vyrobený na báze vody, je tento pomocník pri upcyklácii šetrný k životnému prostrediu a udržateľný.

© adler-lacke.com